Russell Hobbs
serwis partnerski

Koszyk: 0zł

Russell Hobbs

Historia firmy Russell Hobbs

 

Firma Russell Hobbs powstała w Anglii w 1952 roku. Jej nazwa jest zestawieniem nazwisk dwóch założycieli: Williama Russella i Petera Hobbsa.

 

William Russell i Peter Hobbs

 

W 1955 roku firma Russell Hobbs opracowała pierwszy na świecie czajnik elektryczny K1.

 

Pierwszy czajnik elektryczny K1

 

Do roku 1975 wyprodukowano ponad 5 milionów czajników elektrycznych. 

W 1996 roku Russell Hobbs po raz kolejny ustanowił standard na rynku wprowadzając pierwszy na świecie czajnik ekspresowy Millenium. Od tego czasu czajniki elektryczne weszły w nową erę.

Od 2003 roku Russell Hobbs rewolucjonizuje rynek małego AGD poprzez zastosowanie najlepszych materiałów i niesamowite projekty. W tym właśnie roku powstaje historyczny projekt kolekcji Glass, gdzie tworzywo sztuczne zastąpione zostaje hartowanym szkłem oraz stalą szlachetną.

 

Kolekcja Glass

 

Kolejne lata to szybki wzrost na rynkach Europy Zachodniej i świata.

Rok 2009 jest rokiem przełomowym w historii Russell Hobbs. Firma bardzo wyraźnie zaznacza pozycję lidera w dziedzinie stosowanych materiałów i niesamowitego designu. W tym roku wprowadzone zostają kolekcje, które podbijają serca miłośników stylu i nowoczesności: Glass Touch, Allure, Stylis, Purple Passion, Hot Orange.

Wraz z nowymi produktami Russell Hobbs otwiera się na Europę Centralną i Wschodnią. W grudniu 2009 roku pierwsze produkty Russell Hobbs trafiają na rynek polski. Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem zostaje firma Aquarius Luxury Goods sp. z o.o. z Warszawy.

Aktualnie Russell Hobbs (wchodzący w skład koncernu Salton) jest najszybciej rozwijającą się firmą małego AGD w Wielkiej Brytanii. Naszą misją jest sprawianie, by życie i domy naszych klientów były pełne stylu, nowoczesności i wygody korzystania. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą czajniki elektryczne, ekspresy do kawy, tostery, elektryczne akcesoria kuchenne. Nasze linie produktowe sukcesywnie rozszerzamy o takie produkty jak żelazka, czy odkurzacze.

 

 


Strona domowaStrona domowazgadzam się na przesyłanie informacji handlowych